Home / Romelu Lukaku Ostatecznie Przejdzie Na Wypożyczenie Do Romy

Romelu Lukaku Ostatecznie Przejdzie Na Wypożyczenie Do Romy

Rozpoczął się sezon ligi piłkarskiej 2023–24 i Romelu Lukaku zdecydował się założyć Koszulka AS Roma w tym krytycznym momencie. Roma oficjalnie podpisała umowę wypożyczenia z Romelu Lukaku, on też oficjalnie założył Koszulka Piłkarska z numerem 90. Romelu Lukaku współpracował z José Mourinho już dawno temu i nie tylko raz. Kiedy Romelu Lukaku grał w Chelsea i Manchesterze United, obaj mieli okres trenerski José Mourinho, więc jest to dla nich trzecia szansa na współpracę.

Latem transfer Romelu Lukaku ostatecznie ustał. Nikt nie przypuszczał, że ostatecznie zdecyduje się przejść do Romy. Po tym, jak Romelu Lukaku dokuczał mu Juventus i opuścił spotkanie, on również odrzucił zaproszenie Arabii Saudyjskiej, przepełniony zbyt wielkim smutkiem w sercu. Romelu Lukaku wiedział, że w Interze nie będzie traktowany poważnie. Może naprawdę za dużo myślał, przez co stracił punkt zwrotny.

W zeszłym sezonie w finale Ligi Mistrzów UEFA, po tym jak Romelu Lukaku wszedł z ławki rezerwowych i słabo spisał się, Inter bezpośrednio stracił szansę na zdobycie mistrzostwa. Sądząc po meczach poprzedniego sezonu, Romelu Lukaku rzeczywiście rozegrał mniej meczów w podstawowym składzie, a zespół jest bardziej skłonny pozwolić na grę Edinowi Džeko. Inter pierwotnie planował zatrzymać Romelu Lukaku tego lata, więc zespół nie zdecydował się ponownie przedłużyć kontraktu z Edinem Džeko. Ale ostatecznym wątkiem jest to, czy Romelu Lukaku zrezygnował z Interu, czy też prośba zespołu o obniżkę pensji uderzyła w entuzjazm zawodników.