Home / Robert Lewandowski Wygrał La Liga W Pierwszym Sezonie W FC Barcelona

Robert Lewandowski Wygrał La Liga W Pierwszym Sezonie W FC Barcelona

FC Barcelona prowadzi w tym sezonie w tabeli, mając 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt. Tak długo, jak FC Barcelona utrzymuje prowadzenie, nie ma wątpliwości, że drużyna zdobędzie mistrzostwo La Liga. Robert Lewandowski zdecydował się na zmianę Koszulka Piłkarska przed sezonem i wygra La Liga w swoim pierwszym sezonie w FC Barcelona.

W sezonie przed odejściem Lionela Messiego z FC Barcelony mogli tylko patrzeć, jak rywale Real Madryt zdobywają tytuł. Sytuacja FC Barcelony pożegnała szczytowy okres, a nowy trener Xavi jest pod ogromną presją. Xavi zmienił się z gwiazdy FC Barcelony w głównego trenera. Jego nominacja była kwestionowana przez wielu fanów. Xavi był bardzo dobrym zawodnikiem, ale jego kariera trenerska dopiero się zaczęła. Najbardziej odpowiednim trenerem FC Barcelony nie jest Ronald Koeman. Bilans zespołu w tym sezonie dowodzi, że trener Xavi to właściwy wybór. Napastnik FC Bayern Monachium Robert Lewandowski przeniósł się do FC Barcelony zeszłego lata. Jego decyzję kwestionowało wiele mediów. Niezliczeni fani Lionela Messiego kwestionują decyzję FC Barcelony, argumentując, że drużyna powinna odnowić byłego kapitana. FC Barcelona wybrała między Lionelem Messim a Robertem Lewandowskim, którego były kapitan nadal gra w Paris Saint-Germain w tym sezonie.

Jeśli rekord FC Barcelony nie będzie dobry w tym sezonie, wielu graczy w drużynie zostanie przesłuchanych. Nawet Robert Lewandowski żałowałby wyboru Koszulka FC Barcelona , ale teraz jest zadowolony z dokonanego wyboru. Frenkie de Jong nie zgodził się na transfer przed sezonem, a także jest jednym z bohaterów, którzy pomogli drużynie w zdobyciu mistrzostwa. Ponadto presja wywierana na głównego trenera Xaviego została zmniejszona, a tytuł mistrzowski może świadczyć o jego umiejętnościach dydaktycznych.