Home / Znakomity Występ Dwóch Azjatyckich Zawodników W Europejskiej Piłce Nożnej

Znakomity Występ Dwóch Azjatyckich Zawodników W Europejskiej Piłce Nożnej

W nowym sezonie europejskiej piłki nożnej dwóch azjatyckich zawodników spisał się znakomicie i całkowicie obaliło dyskryminujące poglądy ludzi. Pierwszym z nich jest koreański zawodnik Son Heung-min w Koszulka Tottenham Hotspur . Pobił rekord azjatyckiego gracza w roli kapitana drużyny europejskich gigantów. Son Heung-min przez wiele lat spędzonych w Tottenhamie Hotspur nie dał się pokonać opinii publicznej. Wielokrotnie udowadniając swoje umiejętności w zakresie siły, Son Heung-min zdobył nawet nagrodę Złotego Buta Premier League w sezonie 2021–2022.

Drugi to Takefusa Kubo, japoński piłkarz, który zasłynął już jako nastolatek. W wieku 18 lat założył Koszulka Real Madryt . Nie będąc traktowanym poważnie przez Real Madryt, Takefusa Kubo zdecydowanie zdecydował się odejść w 2022 roku. Teraz, gdy Takefusa Kubo założył Koszulka Real Sociedad , jest naprawdę ceniony w tym zespole. Po roku treningów w Realu Sociedad Takefusa Kubo dobrze spisał się w nowym sezonie.

Obecnie na liście strzelców La Liga Takefusa Kubo zajmuje drugie miejsce z 5 golami. W Premier League Son Heung-min również zajmuje drugie miejsce wśród strzelców z sześcioma golami. Zeszłego lata Real Madryt sprzedał Takefusę Kubo za niską cenę 6,5 miliona euro. Teraz zespołowi powinno być bardzo przykro. Po roku Takefusa Kubo w końcu dostał szansę znalezienia się w wyjściowym składzie Realu Sociedad i bardzo podobała mu się ta sytuacja w meczu.