Home / Real Madryt Zremisował 1:1 Z Lipskiem I Awansował Do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Real Madryt Zremisował 1:1 Z Lipskiem I Awansował Do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Drugi mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023–24 jest już na półmetku, po udanym awansie Paris Saint-Germain i Bayernu. Manchester City pokonał u siebie Kopenhagę 3:1 i z łatwością awansował do czołowej ósemki z łącznym wynikiem 6-2 po dwóch rundach. W innym meczu pomiędzy Realem Madryt a Lipskiem obie drużyny walczyły do ostatniej minuty, ale zakończyły się remisem 1:1. Ostatecznie Real Madryt porywająco awansował, uzyskując łączny wynik 2:1. W pierwszej rundzie Real Madryt pokonał na wyjeździe Lipsk 1:0. W drugiej rundzie Real Madryt wrócił do domu, aby sprostać wyzwaniu Lipska. Tyle, że Los Blancos u siebie nie mają wyraźnej przewagi. W pierwszej połowie obie drużyny wymieniały się atakami i obroną, ale nie potrafiły przełamać remisu. W obliczu potężnej drużyny Bundesligi bramkarz Realu Madryt Lu Ning wykonał wiele wspaniałych interwencji i rozstrzygnął kolejne strzały przeciwnika. W 54. minucie drugiej połowy Vinicius nagle odepchnął Orbana. Po kłótni obu stron Vinicius ponownie go odepchnął, po czym sędzia pokazał mu żółtą kartkę. Ta kara również wywołała gorącą dyskusję. Wielu kibiców uważało, że zachowanie Winicjusza powinno zostać ukarane czerwoną kartką. W 65. minucie Real Madryt przeprowadził kontratak, a Bellingham pomógł Viniciusowi zdobyć bramkę i przełamać impas. Trzy minuty później Orban w Koszulki Piłkarskie Klubowe Lipska strzelił gola głową. Ostatecznie w drugiej rundzie obie drużyny zremisowały 1:1. Real Madryt awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z porywającym łącznym wynikiem 2:1 po dwóch rundach. Oczywiście Real Madryt nie pokazał swojej prawdziwej siły w dwóch rundach przeciwko Lipskowi. Według statystyk Real Madryt oddał w tym meczu tylko 11 strzałów, zaś Lipsk 20. Real Madryt powinien być wdzięczny, że Lipsk nie zdobył gola. Jednak pomimo krętego przebiegu obu meczów przynajmniej udało im się dostać do pierwszej ósemki Ligi Mistrzów. Na szczęście Ancelotti przyniósł dobrą wiadomość fanom Realu Madryt. Militao i Courtois wkrótce powrócą po kontuzji i oczekuje się, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzów ponownie założą Koszulka Piłkarska Real Madryt . Wróć na boisko.