Home / Newcastle United Pokonało Paris Saint-Germain 4:1, Kończąc 20 Lat Oczekiwań

Newcastle United Pokonało Paris Saint-Germain 4:1, Kończąc 20 Lat Oczekiwań

Druga runda fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2023–24 była początkiem zaciętej walki o koncentrację. Newcastle United, które słabo spisał się w pierwszej rundzie, zmierzyło się u siebie z hegemonem francuskiej Ligue 1, Paris Saint-Germain. Niewiarygodne, że Newcastle United ostatecznie zwyciężyło 4:1. Wielka wygrana. Po 20 latach macierzysty stadion Newcastle United po raz kolejny zapewnił zwycięstwo w Lidze Mistrzów! Na początku meczu Paris Saint-Germain grając na wyjeździe objęło prowadzenie w ataku. Mbappe, który miał na sobie Tanie Koszulka Piłkarska z numerem 7 w Paryżu, wysłał podanie. Dembele nie trafił w bramkę i zmarnował doskonałą okazję do zdobycia gola. W 17. minucie meczu Paris Saint-Germain popełnił błąd w obronie i strzał Isaaca został obroniony. Almiron wykorzystał okazję do oddania dodatkowego strzału, skutecznie otwierając drzwi do zwycięstwa Newcastle United. A ten gol był pierwszym golem Newcastle United w Lidze Mistrzów po 20 latach. Kibice gospodarzy świętowali szalenie! W kolejnych meczach ofensywna dynamika Newcastle wzrosła, przeprowadzając wiele ataków jeden po drugim. W 50. minucie meczu Newcastle osiągnęło wynik 3:0. Choć Paris Saint-Germain wreszcie w 56. minucie odzyskał bramkę po bramce Hernandeza, Newcastle całkowicie kontrolowało sytuację na boisku. W doliczonym czasie gry Scheer strzelił doskonałego gola. Zakończyło się to pełnym zwycięstwem. Od poprzedniego sezonu ogólna siła Newcastle United uległa znacznej poprawie, a kultowa Koszulka Piłkarska Newcastle United z powodzeniem przyciągnęła do zakupu niezliczoną rzeszę fanów. W tym sezonie Newcastle United w dalszym ciągu prezentuje bardzo dobrą formę. Najpierw pokonali Sheffield United 8:0 w lidze, wyeliminowali Manchester City w Pucharze Ligi, a teraz pokonali władcę Ligue 1 4:1 w Lidze Mistrzów. Warto wspomnieć, że ostatni raz Newcastle zwyciężyło w Lidze Mistrzów 20 lat temu, kiedy Newcastle pokonało Bayer Leverkusen 3:1. Alan Shearer skutecznie strzelił hat-tricka. W tym meczu legenda Anglii Napastnik siedział na widowni i oglądał to doskonałe zwycięstwo!